Apie Graikiją

Šiltas oras, dangaus mėlynumo skaidri jūra, pasakiški peizažai, ilgaamžė istorija, kultūra ir menai... Visa tai – pirmos mintys, kylančios išgirdus žodį Graikija. Graikija – tai mitų ir legendų šalis, filosofų gimtinė ir tuo pačiu – Vakarų pasaulio kultūros lopšys. Ši šalis didžiuojasi savo palikimu ir toliau jį puoselėja.

Ką verta žinoti apie Graikiją? Tai – daugiausia jūrinė valstybė, įsikūrusi ir žemyne, ir salose. Graikiją sudaro daugiau negu šimtas salų, iš kurių didžiausios yra Kreta, Euboja, Lesbas ir Chijas. Taip pat gerai žinomos ir dažnai lankomos yra Rodo, Koso ir Korfu salos. Graikijos sostinė – antikinis miestas Atėnai, garsėjantis dėl savo turtingo istorinio palikimo ir Atėnų akropolio kalvos bei Partenono, žymios senovinės šventyklos.

Švelnus Viduržemio jūros klimatas yra tik viena iš priežasčių, viliojančių turistus į Graikiją. Dauguma Graikijos salų šiltu oru mėgaujasi ištisus metus, o pajūryje, nors ir būna vėsiau, žiemos švelnios ir gaivios. Bet ir šaltos žemyninės dalies žiemos turi savo gerųjų pusių. Čia yra galimybė užsiimti žiemos sportu vaizdinguose ir įspūdinguose Graikijos kalnuose. Vis dėlto negalima paneigti, kad Graikija – tikras vasaros atostogų rojus. Salose ir pajūryje gyvuoja aktyvus turizmas, vandens pramogos bei nuotaikingos išvykos į gamtą, o šiltas oras suteikia puikią galimybę įsilieti į spalvingą naktinį gyvenimą. Ir kaip nepaminėjus vietinės kultūros: šokių, dainų, muzikos, ir, žinoma, sočios virtuvės!

Be abejo, Graikijoje yra labai daug lankytinų vietų. Kad ir kur pasirinksite nukeliauti, tikrai rasite, ką apžiūrėti. Tiek įvairiose salose, tiek žemyninėje šalies dalyje įsikūrusiuose miestuose galima rasti antikos istorijos pėdsakų, intriguojančių muziejų ir nepakartojamų vaizdų. Lankytojai iš viso pasaulio traukia aplankyti įspūdingų Meteora vienuolynų, atimančių amą savo architektūra – tiesiai ant aukštų uolų pastatyti statiniai padaro neišdildomą įspūdį. Savo antikiniais architektūriniais paminklais žavi ne tik Atėnai, bet ir Delfai, kuriuose galima pamatyti įspūdingo grožio Apolono šventyklą ir daug kitų istorinių vietų. Neapsakomu kraštovaizdžiu lankytojus užburia ir Drugelių slėnis, ypač birželio–rugsėjo mėnesiais, kai šniokščiančių krioklių ir vešlios augmenijos fone galima pamatyti tūkstančius margaspalvių drugelių.

Skrydžiai į Graikiją

Skrydžiai iš Graikijos